Onvrede is een keuze

door Almatine Leene

Almatine Leene is predikant van de Gereformeerde Kerken vrijgemaakt in Hattem. Zij was in het recente verleden ‘theoloog des vaderlands’ en heeft toen ook de huidige Emmaüskerk bezocht.

Onlangs vertelde zij in Trouw dat het haar intrigeerde hoeveel onvrede er is. Mensen in Nederland zijn snel ontevreden, ook over dingen waar je eigenlijk geen energie in zou moeten steken. Uit de periode dat zij in Zuid-Afrika woonde, zestien jaar, weet zij dat er daar ook onvrede was, maar dan ging het vaak om elementaire zaken. De mensen hadden geen eten, geen dak boven hun hoofd.

Dat leerde haar om tevreden en dankbaar te zijn en te delen.

Het gaat erom met wie je je wilt vergelijken, met mensen die het nóg beter hebben, of met hen die in armoede leven. Waardoor laat je je leiden als je de keuze maakt om (on)tevreden te zijn.

Dominee Leene ziet het als een Bijbelse opdracht om te leven vanuit dankbaarheid en tevredenheid. Natuurlijk zijn er altijd redenen om je zorgen te maken, maar blijf er niet in hangen, je komt er niet verder mee.
“Onvrede is een keuze”, deze avond willen we hierover met elkaar in gesprek gaan.

Aanmelden: klik hier

Datum:                       donderdag 14 maart 2024
Tijd:                            19:30 uur – 21:30 uur

Kosten:                      € 5,00
Plaats:                        Emmaüskerk

Inleider:                      Almatine Leene
Contactpersoon  Edzo Meerman; tel 06-51262648