De zachte krachten zullen zeker winnen!

door Dirk van de Glind

Met deze woorden sprak Henriette Roland Holst (1869-1952) ruim 100 jaar geleden haar vertrouwen uit in liefde en menselijkheid. In onze verontrustende tijd van polarisatie en meedogenloos geweld wordt dit gemakkelijk als naïef en achterhaald beschouwd.

Dirk van de Glind laat echter zien dat we dit vertrouwen niet alleen hard nodig hebben, maar dat het ook alleszins gerechtvaardigd is. Zeker voor wie gelooft in de Eeuwige, God, de Levensbron, of hoe je het goddelijk Geheim ook maar noemen wilt.

Dirk van de Glind (1959) stond vele jaren voor de klas als docent Levensbeschouwelijke Vorming in het voortgezet onderwijs en heeft mede daardoor de kans gehad rond te kijken in de schatkamers van de menselijke geest. In zijn boeken en publicaties geeft hij zijn visie op het leven in helder en prettig leesbaar proza weer. Lezingen lardeert hij met beeld en geluid, prikkelende stellingen, humor, anekdotes en wijsheden uit alle windrichtingen.

Zijn gesprekken met Annemiek Schrijver in De Verwondering en Jurjen ten Brinke in Bid, bedank en bewonder oogstten veel waardering.

In september wordt ook de expositie “De zachte krachten” in de Emmaüskerk van onze kunstcommissie Kerk & Kunst geopend. Zo schenken wij als kerk op twee manieren aandacht aan de waarde van ‘de zachte krachten’ in deze turbulente tijd. De opening van de kunstexpositie is op 6 september om 16.00 uur.

Aanmelden voor lezing: via de website

Datum:                    dinsdag 16 september

Tijd:                          20.00 uur

Plaats:                      Emmaüskerk

Inleider:                   Dirk van de Glind

Kosten:                     € 5,00

Contactpersoon:    Edzo Meerman; tel 06-51262648